magicka fontana logo

PRAKTICKÉ INFORMACE

Velkolepá show je tady a Vaše pohodlí je pro nás prioritou.

Vstupenky


Koupit vstupenku

Do areálu jsou vpuštěni diváci pouze s platnou vstupenkou na daný termín.

Doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji. Předprodej zajištují služby Goout, Ticketportal, Ticket stream. V případě problému se vstupenkami, kontaktujte přímo jejich hotline. Více informací na jejich webu.

Vstupenky je možno zakoupit i na místě v den představení (pokud nebude vyprodáno)

Vstupenky jsou prodávány na volné sezení do jednotlivých sektorů. Vstupné je jednotné pro dospělé osoby, zvýhodněné pro osoby do 12 let, seniory a ZTP, ZTP/P.

Akce je vhodná pro děti od 3 let. Návštěvníkům mladším 15 let bude umožněn vstup v doprovodu zákonného zástupce se samostatnou platnou vstupenkou.

Seniorské slevy mohou využít návštěvníci starší 60 let.

V ceně vstupenky pro držitele průkazu ZTP/P je zahrnut také vstup pro doprovod, který si tak již nemusí vlastní vstupenku kupovat.

Změna vyhrazena.

Přístupnost
Magická Fontána je představení pro všechny věkové kategorie, ale s ohledem na efekty a noční charakter show důkladně zvažte návštěvu dětí do 3 let. Návštěvníkům mladším 15 let bude umožněn vstup v doprovodu zákonného zástupce se samostatnou platnou vstupenkou.

ZTP – bezbariérový přístup 
Hlediště areálu Křižíkovy fontány je přístupné bezbariérově, a disponuje také toaletami a sociálním zázemím pro navštěvníky se zdravotním omezením. 

Upozornění – omezení
Show obsahuje blikající světelné efekty.
Do areálu je přísný zákaz vstupu se zvířaty.

Areál, sezení a jak si co nejlépe užít představení

Začátek srpnových představení je v 21:00.

Jelikož se živelná show Magická Fontána odehrává pod širým nebem, může se stát, že se plánovaný začátek představení posune o 10-20 min. z důvodu čekání na tmu. Náš personál Vás o této skutečnosti bude informovat.

Uvnitř areálu se nachází toalety a několik stánků s občerstvením, které můžete během této doby využít.
Děkujeme za pochopení a věříme, že si tak show užijete na maximum.

Všechna místa v areálu jsou na sezení. Hlediště je rozděleno do dvou tribun a tří sektorů v blízkosti pódia. Sezení je volné, tedy je jen na Vás, kam se usadíte.

Každý divák má jiné preference, někdo raději sleduje celou scénu z nadhledu a někdo jiný je rád v prvních řadách.

Areál se pro diváky s platnou vstupenku otevírá vždy 90min. před plánovaným začátkem show, je zde tedy dostatek času vyzkoušet si různá místa a rozhodnout se, kam se usadit.

Přední řady v těsné blízkosti pódia nejsou zastřešené. Pokud tedy chcete za každou cenu sedět co nejblíže, doporučujeme vzít si s sebou pláštěnku v případě nepříznivého počasí.

Berte prosím na vědomí, že pokud byste se chtěli schovat pod deštníkem, můžete tak bránit ostatním divákům ve výhledu. V takovém případě Vás naši uvaděči požádají o složení deštníku nebo Vám pomohou najít jiné místo.

Do areálu Křižíkovy fontány můžete vstoupit pouze s platnou vstupenkou na konkrétní den. Areál se pro diváky otevírá vždy 90min. před plánovaným začátkem show.

Areál je venkovní. Doporučujeme vzít si s sebou adekvátní oděv dle aktuálního počasí. Polovina našeho hlediště (tribuny) je zastřešena.

Vstup areálu je možný pro: 

 • všechny osoby s platnou vstupenkou vcházející hlavním vstupem přes pokladnu
 • návštěvníky mladší 12let v doprovodu zákonného zástupce se samostatnou platnou vstupenkou
 • diváky využívající kompenzační pomůcky, invalidní vozíky, zdravotní pomůcky nebo kočárky – vstup do areálu i toalety jsou bezbariérové a naši uvaděči Vám rádi pomohou s usazením či asistencí
 • diváky s průkazem ZTP/P, kdy tatáž vstupenka platí i pro doprovod

Vstup do areálu není povolen pro: 

 • jakákoliv zvířata (s ohledem na bezpečnost ostatních diváků a zvířat samotných), neumožněním vstupu se zvířetem nevzniká nárok na vrácení vstupného nebo storno
 • osoby vykazující známky opilosti, vlivu omamných látek, agresivity, či osoby, které svým chováním ohrožují či obtěžují jiné diváky – pořadatel si vyhrazuje právo takové diváky nevpustit, či vykázat během představení, a to bez náhrady
 • jakékoliv předměty ohrožující či omezující zdraví nebo bezpečnost celého představení jako např. zbraně, pyrotechnika, chemikálie atp. – pořadatel si vyhrazuje právo takové diváky nevpustit, či vykázat z areálu, a to bez náhrady

Křižíkova Fontána bohužel již nemá stálý provoz a představení. Je jí tedy možno vidět v akci pouze v rámci naší show Magická Fontána, nebo v rámci soukromých produkcí. 

O představení Magická fontána

Magická Fontána je večerní open-air představení konané v amfiteátru Křižíkovy světelné fontány. Show o délce 75 minut je volně inspirovaná životem a vizí slavného českého vynálezce Františka Křižíka.

Celé představení je založeno na principech nového cirkusu. Nezáleží tedy, jakým jazykem mluvíte. Večer si užije každý návštěvník!

Producentem je česká umělecká skupina Pyroterra. Velkolepé představení pod širým nebem kombinuje nejmodernější technologické efekty s monumentálním dílem českého vynálezce Františka Křižíka. Živelná kombinace ohně a vody spolu s elektrizujícími výkony světelných tanečníků a ohňových akrobatů.

Magická fontána navrací Křižíkovu fontánu zpět do kulturního dění s ambicí zapsat se mezi světová představení.

Křižíkova světelná fontána je nadčasovým dílem českého vynálezce Františka Křižíka, poprvé představena veřejnosti 24. května roku 1891. Dnešní podoba vychází z rekonstrukce roku 1991. Magickou hru světel umožňuje 1300 různobarevných zdrojů. Jedna z nejpozoruhodnějších staveb pražského výstaviště patří dodnes k oblíbeným atrakcím hlavního města. V několika předchozích letech byla kvůli technické odstávce uzavřena.

Český vizionář se narodil v roce 1847 chudé rodině v Pošumaví. I přes nedostatek financí byl díky svému nadání přijat na studia techniky v Praze. Obrovský úspěch slavil se zdokonalenou obloukovou lampou, díky níž rozsvítil Písek a Jindřichův Hradec. Na Žižkově založil první městskou elektrárnu v českých zemích.
Roku 1891 dodal kompletní osvětlení Jubilejní zemské výstavy v Praze a slavnostně otevřel senzaci své doby – tramvajovou trať na Letné. Nesmrtelnou slávu mu však zajistila světelná fontána na holešovickém výstavišti, poprvé představena při téže příležitosti.

Počasí

Představení se koná za každého počasí (vzhledem k jeho náročnosti není možné představení přesunout).
V případě deště jsou dvě třetini hlediště pod střechou. Doporučujeme pláštěnky. 

Nepříznivé počasí

 • představení se předem neruší ani v případě negativní předpovědi počasí
 • o zrušení představení se rozhoduje nejdříve v době plánovaného začátku představení
 • prší-li v době začátku představení, vyhrazuje si pořadatel právo začátek představení posunout
 • představení může začít i probíhat za nepříznivého počasí (např. v dešti)
 • představení může být přerušeno (i opakovaně) a poté pokračovat
 • po horkých letních dnech mohou následovat chladné letní večery, proto je dobré vzít si teplé oblečení a vhodnou obuv
 • během představení je možné používat deštníky, avšak pouze na místech, kde nebudou zavazet ostatním divákům ve výhledu
  v areálu představení je rezervní kapacita dalšího zastřešeného sezení (boční tribuny), které však nemusí odpovídat ideální kvalitě výhledu
 • v případě, že by deštníky zavazely ve výhledu, vyhrazuje si pořadatel právo návštěvníkům použití deštníků zakázat a navrhnout náhradní řešení (např. přesun na zastřešenou tribunu)

Jak se k nám dostanete

Městská hromadná doprava
V Praze jsou tři možnosti, jak se dostat k Výstavišti Holešovice, a to metrem „C“ (červená linka), tramvají nebo, jste-li dobrodruzi a chcete si prohlédnout město, můžete přejít pěšky (z Hlavního nádraží chůzí cca 3km – 55 minut a z Autobusového nádraží na Florenci jdete cca 2 km – 40 minut)

Pokud zvolíte poznávací jízdu tramvají, vydejte se na zastávku Výstaviště Holešovice. Zvolíte-li jízdu metrem červené linky „C“, vydejte se na nejbližší zastávku Nádraží Holešovice – odtud můžete dojet jednu zastávku tramvají na Výstaviště Holešovice, nebo jít 10 minut pěšky.

Informace o jízdních řádech města Prahy: PID – PRAŽSKÁ INTEGROVANÁ DOPRAVA

Cestování po Praze

UberLiftago a Bolt představují společně s běžnými taxi službami způsob, jak se pohybovat po městě Praha. Skrze aplikaci mobilního telefonu k vám objednané auto dorazí za pár minut.


Noční spojení
Ze zastávky Výstaviště Holešovice odjíždí v noci tramvajové linky 93 a 94. Pokud se chystáte na autobusové nebo vlakové nádraží, pak je pro vás vhodná linka 94, která jede na Masarykovo nádraží, odkud se dá během 5 minut dojít jak na vlakové nádraží, tak i autobusové nádraží.


Autem
Jedete po vlastní ose? Držte se navigačních pokynů ZDE. Auto je možné zaparkovat na placených parkovištích v okolí Výstaviště Praha Holešovice. Na mapě naleznete vyhrazená místa pro bezpečné parkování. Vyvarujte se parkování v ulicích – přesněji na modrých zónách, které jsou vyhrazené pro residenty města.


Doprava vlakem / autobusem
Veškeré vlakové spoje zastavují na pražském Hlavním nádraží, pokud však váš vlak jede přes zastávku „Praha-Holešovice“, můžete vystoupit už zde a na Výstaviště dorazit buď pěšky (cca 10 minut), nebo jet jednu zastávku tramvají.

Autobusové spoje zastavující na pražském Florenci a Hlavním nádraží mají tu výhodu, že se nachází na lince metra „C“, takže stačí nastoupit na metro a přejet pár zastávek až do Holešovic – zast. Nádraží Holešovice. Záleží tedy jen na Vás, odkud a kam chcete cestovat. Společnosti FLIXBUS a STUDENT AGENCY zastavují jak
na Florenci, tak na Hlavním nádraží.

Informace o jízdních řádech autobusů a vlaků: IDOS.CZ

Parkování

Parkování je možno přímo na velkokapacitním zpoplatněném parkovišti v areálu výstaviště.

Osobní automobil
40 minut ZDARMA
První hodina 60 Kč
Další hodina 60 Kč
Celodenní parkování 300 Kč

Autobus, nákladní auta
Zásobování 30 min. ZDARMA
První hodina 100 Kč
Další hodina 100 Kč
Celodenní parkování 600 Kč

Představení se odehrává v prostoru Pražského Výstaviště v amfiteátru Křižíkovy fontány na adrese Výstaviště 67, 170 00 Praha 7-Holešovice

Mapa zde.

Máte více otázek? Napište nám na show@magickafontana.cz

Nenechte si ujít novinky!

Sledujte novinky a zákulisí z příprav představení Magická Fontána na sociálních sítích a nic Vám neunikne: @magickafontana

Přejít nahoru