magicka fontana logo

TESLŮV TRANSFORMÁTOR

Zažijte dechberoucí okamžiky vysokého napětí.

Slyšeli jste někdy o vynálezu jménem Teslův transformátor? 

Jedná se o pozoruhodné zařízení vyvíjející napětí v řádech statisíců voltů, které šlehá elektrické výboje „blesky“ do svého okolí. 

Původně Nikola Tesla konstruoval toto “revoluční” zařízení pro bezdrátový přenos elektřiny. Sice tento Teslův experiment v 19. stol. nedosáhl kýženého účelu, přesto jsme pro něj našli naprosto senzační využití. 

Hudba milionu voltů.

Díky frekvenční modulaci elektřiny umí náš zbrusu nově vyvinutý exemplář hrát hudební melodie pomocí tisíců elektrických výbojů volně šlehajících vzduchem. To vše před zraky a sluchy diváků v bezpečné vzdálenosti.

pyroterra tesla coil magical fountain lightshow

Z laboratoře na prkna co znamenají svět.

Technologii Teslova transformátoru lze vidět na několika místech v ČR. Ten pravděpodobně největší stojí ve výzkumné laboratoři společnosti EHU v pražských Běchovicích. Další, několikanásobně menší, za to ale veřejnosti přístupný exemplář, můžete vidět a slyšet například v rámci expozice technologií v liberecké IQ Landia

Pro představení Magická Fontána vyvíjíme s českými odborníky velký Teslův transformátor, který bude úplně poprvé součástí divadelní/muzikálové show v Evropě. 

Řadíme se tak po bok “odvážlivců”, jakou je například skupina Metallica, která si troufla toto nebezpečné, ale fascinující zařízení použít v živé show.

magicka krizikova fontana show v praze

Další články a zajímavosti o představení:

Přejít nahoru