magicka fontana logo

Unikátní rekvizity a obloukové lampy

Zázraky technologie 19. století vylepšené o současný pokrok.

Pro tematickou část našeho představení vyrábíme rekvizity a repliky dobových vynálezů, které jsou inspirovány historickou předlohou. Všechny rekvizity musí být plně funkční a musí splňovat vysoké nároky na odolnost, praktičnost a zároveň divákům sedícím v hledišti připomínat dobový design. 

Dobové rekvizity ze století páry rukama vynálezců 21. století.

K dosažení všech nároků využíváme nejmodernější technologie a současné postupy napříč obory. Většina světelných, ale i ohňových efektů, je řízena českou, námi vyvinutou platformou, která obsahuje mikropočítače, speciální čipy, radiový protokol a software. Tomuto vývoji se věnujeme již více než 8 let a vše vzniká rukama našich inženýrů, designérů a programátorů lokálně v České republice. 

Replikujeme a vylepšujeme design dobových vynálezů a rekvizit pomocí moderní supersvítivé LED technologie a precizního 3D tisku. 

Náš světelný a řídící systém se osvědčil v praxi již na stovkách světových událostech a show, například zahájení Eurovision song contest 2019 v Tel Avivu, nebo velkolepé show Elēkrŏn v čínském Macau. 

1. Obloukové lampy v rukou tanečníků

magicka krizikova fontna pyroterra obloukova lampa

Oblouková lampa

Jedním ze známých přínosů Františka Křižíka je zdokonalení obloukové lampy, za které vyhrál zlatou medaili na mezinárodní elektrotechnické výstavě v Paříži roku 1881

Představení s podtitulem “Sen Františka Křižíka” přinese dobové “obloukovky” speciálně upravené pro tanečníky díky moderním technologiím. 

magicka krizikova fontna pyroterra obloukova lampa
magicka krizikova fontana show v praze

Další články a zajímavosti o představení:

Přejít nahoru